the best blaxy 4ever
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Interviu cu Mayte Perroni

In jos

Interviu cu Mayte Perroni Empty Interviu cu Mayte Perroni

Mesaj  SONIA THE BEST Sam Ian 31, 2009 1:56 pm

Mayte, vorbeste-ne despre inceputurile tale ca actrita!

Dupa cateva castinguri, la care sincer nu mi-a mers rau deloc, am zis "Hai sa-mi incerc norocul la CEA!" si asa a inceput marea aventura a vietii mele. La inceput am planuit sa devin prezentatoare; nu stiam ca actoria va fi marea mea pasiune. Personajul meu din Rebelde m-a facut foarte fericita.

De ce e nevoie pentru a supravietui intr-un mediu atat de competitiv?

Pe mine m-a ajutat foarte mult sprijinul familiei mele, precum si faptul ca, in tot ceea ce fac, dau dovada de seriozitate. Faptul ca i-am avut pe ai mei langa mine tot timpul mi-a dat incredere in mine.


Ti-ar fi placut sa joci un alt rol in Rebelde?

Nu. Sincer, cred ca potrivirea dintre personaje si actorii care le-au interpretat a fost perfecta. Eu nu ma vad interpretand un personaj atat de cochet ca Mia, sau unul la fel de puternic ca Roberta. Cred ca interpretarea tine mult de felul de-a fi al actorului; atat Lupita, cat si eu suntem foarte linistite.


Sa intelegem ca preferi rolurile de "fata buna"?

Nu intotdeauna. Vreau sa fiu o actrita cameleonica si sa interpretez si personaje mai intense, precum cele din filmele lui Pedro Almodovar. Asta ar fi genial!

La ce recurgi pentru a interpreta scenele triste?

Ma bazez, de multe ori, pe experiente personale. De exemplu, cu totii am avut la un moment dat probleme cu fratii nostri, asa ca pentru conflictele dintre Lupita si Lola, sora sa, ma inspir din ceea ce am trait eu acasa.

Sa vorbim putin despre dragoste. Ai luat vreodata decizii pe care, privind in urma, sa le consideri total neinspirate?

Cred ca da. Cred ca toti trecem prin diverse experiente nefericire care, desi ne dor, totodata ne fac mai puternici.

Ce fel de barfe de deranjeaza?

Nu mi-a placut felul in care presa a tratat subiectul unei relatii ale mele din trecut, pentru ca nimeni nu-si poate da cu parerea referitor la ceva ce n-a trait el sau ea insasi. Presa a iscodit atat de tare, incat a sfarsit prin a-i face rau persoanei respective, pe care eu am iubit-o mult la vremea respectiva.

Ai visat de mica sa faci parte dintr-un grup atat de popular precum RBD?


Nu, niciodata! De visat am visat, dar nu ca voi ajunge pe creasta valului.

Ce urmeaza acum?

Nu stiu exact. Acum, ca s-a terminat telenovela, o sa iau lectii de yoga pentru a-mi canaliza energia din corp si pentru a-mi intra in forma din punct de vedere spiritual.

Cum te-ai descrie?

Sunt o fata linistita, care stie ce vrea si se zbate in fiecare zi pentru a obtine asta. Vreau sa devin o actrita completa.
SONIA THE BEST
SONIA THE BEST
Admin

Mesaje : 104
Data de înscriere : 24/01/2009
Varsta : 27
Localizare : Satu Mare

https://sonyablaxy4ever.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum